home : zvlhčování : humiSteam
produkt specifikace dokumentace příslušenství galerie
elektrodový vyvíječ páry od 1 do 130 kg/h     humiSteam - UE*

Rozsáhlá řada elektrodových vyvíječů humiSteam vyrábí sterilní páru ve výkonech od 1,5 kg/h do 130 kg/h pro aplikace jako je prostředí občanských staveb, administrativní budovy, kanceláře, průmyslová odvětví, parní sauny, atd. Jednotky humiSteam jsou určeny jak pro distribuci páry do vzduchotechnického potrubí, tak i pro přímou distribuci do volného prostoru. Ve srovnání s předchozí řadou SD2000, kterou jednotky humiSteam zcela nahradily, nabízejí nové modely významná zlepšení jak v provozních parametrech – širší rozsah regulace, účinnější protipěnící systém, tak i v ekonomice provozu - větší vyvíjecí nádoby s delší životností a vůbec skvělý poměr cena/výkon.

humiSteam pracuje s běžnou pitnou vodou s vodivostí od 125 do 1250 µS/cm a jeho řídící systém automaticky upravuje provoz podle charakteristiky vstupní vody tak, aby dosáhl nejlepšího kompromisu mezi úsporou energie a životností vyvíjecí nádoby. Obzvláště nové modely 65 kg/h (jedna vyvíjecí nádoba) a 90 a 130 kg/h (dvě nádoby) se vyznačují novými vyvíjecími nádobami s delší provozní životností a kompaktnějšími rozměry, ve srovnání s konkurenčními modely.

Dalším vylepšením řady humiSteam je nový 9 kg/h model s jednofázovým napájením, vhodný zejména jako parní generátor v parních saunách, kde většinou třífázové napájení není k dispozici.

Výhody:

 • Protipěnící AFS systém (patentováno) zabraňuje uvolňování vodních kapek spolu s párou; Nové větší vyvíjecí nádoby s galvanizovanými elektrodami a filtrem na usazeniny mohou být provozovány déle bez údržby. Alternativně jsou k dispozici rozebíratelné a ohnivzdorné vyvíjecí nádoby a elektrody pro různou vodivost vody.
 • Výrobu páry lze modulačně řídit od 20% do maximálního jmenovitého výkonu, u modelů s dvěmi vyvíjecími nádobami od 10%.
 • Vestavěné čidlo vodivosti a řídící software optimalizují energetickou účinnost a provoz, aby byl po celou dobu životnosti vyvíjecích nádob zajištěn stabilní výkon;
 • Výběr mezi třemi typy regulace:
  • „P“ - proporcionální nebo Zap/Vyp řízení pomocí externího regulátoru;
  • „H“ – s vestavěným modulačním regulátorem, alfanumerický displej;
  • „W“ – určeno pro parních sauny;
 • „H“ regulátor dokáže pracovat s externím čidlem vlhkosti a limitním čidlem v potrubí, pro eliminaci kondenzace, podporuje všechny provozní režimy: On/off, proporcionální externí signál, s čidlem vlhkosti a limitním čidlem.