home : zvlhčování : compactSteam
produkt specifikace dokumentace příslušenství galerie
compactSteam v sobě zahrnuje to nejlepší , co CAREL dokáže v kompaktním provedení    compactSteam – CH*

V domácím i pracovním prostředí není zajištění správné vlhkosti ani tak otázkou luxusu, ale dobrého pocitu, tepelné pohody, zdraví a produktivity. Správná vlhkost vzduchu chrání náš nábytek, dřevěné podlahy, obložení a starožitnosti před poničením v důsledku suchého vzduchu.

compactSteam je nové řešení pro zvlhčování nadstandardních obytných prostor, kanceláří nebo malých a středních prodejních prostor.

compactSteam je elektrodový vyvíječ páry se zabudovaným ventilátorem pro distribuci vlhkosti do prostoru. K dispozici je také provedení bez ventilátoru s distribucí páry do vzduchotechnického potrubí.

Hlavní rysy jsou:

  • Elegantní a decentní design, vhodný pro instalaci v jakémkoli prostředí
  • Vestavěný distributor páry s nastavitelnými žaluziemi a velmi tichým ventilátorem
  • Velký grafický LCD displej se srozumitelnou logikou
  • Praktická a bezpečná konstrukce, uživatelsky přátelský
  • Modely od 1,6 kg/h do 5,4 kg/h

Značná pozornost byla při vývoji věnována instalacím v interiérech: elektrické a vodní přípojky jsou zcela skryté a teplota odpadní vody nikdy nepřesáhne 60 °C.

Navíc pokud se nezvlhčuje 3 po sobě jdoucí dny, voda je pro maximální hygienu automaticky vypuštěna.

V případě použití verze pro distribuci do potrubí compactSteam:

  • pomocí čidla zjistí, zda je potřebný průtok vzduch v potrubí, nebo naopak
  • aktivuje ventilátor v potrubí pomocí odpovídajícího relé

K dispozici je rovněž samostatný ventilátorový distributor páry, který umožní distribuovat páru do místnosti a zvlhčovač ponechat v technickém zázemí.

Propracované mikroprocesorové řízení ovládá všechny funkce jednotky a zahrnuje autodiagnostiku s jednoduchou a srozumitelnou indikací jak s číslicemi, tak i ikonami na velkém LCD displeji.

Regulátor umožňuje omezení maximálního výkonu , který se tak přizpůsobuje velikosti zvlhčovaného prostoru.

Součástí regulace je vstup On/Off nebo 0-10V, dálkový uvolňovací kontakt, alarmové relé, vstup pro čidlo průtoku a 24 V napájecí výstup.

Výroba páry je plynule řízena od 20% do maximálního výkonu, hladina vody je udržována pomocí dvou solenoidových ventilů, napouštěcího a vypouštěcího.

Zabudovaný ventilátor je v chodu pouze, když se pára vyrábí a zastavuje se až po časové prodlevě, aby nedocházelo ke kondenzaci.

Řízení prostorové vlhkosti je prováděno externím humidistatem.

Nejlepším řešením je spojení s novým CAREL CLIMA humidistatem, který dokáže řídit compactSteam proporcionálně a dosahuje velmi přesného a komfortního řízení vlhkosti. Regulátor CLIMA snímá jak teplotu, tak vlhkost, je vybaven funkcemi pro denní a týdenní časové programy, a dokonce je schopen kompenzace vlhkosti v závislosti na venkovních klimatických podmínkách.

Humidistat CLIMA je napájen bezpečným napětím 24 V přímo ze zvlhčovače, což jeho instalaci velmi zjednodušuje.