home : kniha o vlhčení

CAREL kniha o vlhčení

Publikováním této knihy CAREL směřuje k podpoře porozumění fenoménu zvlhčování vzduchu a dodává odvahu k praktickému uplatňování zvlhčování v místnostech a průmyslových procesech. Na tuto oblast se firma specializuje více než 30 let.
Zvlhčování vzduchu
Technické, zdravotní a energetické aspekty
kniha o vlhčení

Přítomnost vlhkosti ve vzduchu, definovaná jako atmosférická vlhkost, je nezbytná pro naši existenci, přesto je často ignorována, protože tělo je více citlivé například na teplotu nebo vítr.

Nicméně nedostatek vlhkosti v atmosféře má zhoubný vliv na reprodukci a zachování života.

Všichni nevědomě snášíme důsledky nedostatečné úrovně vlhkosti, například výboje statické elektřiny při dotyku oděvu z umělých vláken nebo kliky dveří, zejména pokud se pohybujeme po koberci nebo syntetické podlahové krytině.
Potraviny důsledkem nesprávné vlhkosti při skladování a prodeji rychle ztrácejí své vlastnosti ke škodě spotřebitelů a zejména prodejců.
Umělecká díla a dřevěný nábytek trpí škodlivými trhlinami a prasklinami a rychle se znehodnocují, pokud prostor, ve kterém jsou umístěny, je v zimě vyhříván bez příslušného zvlhčení.
Mnoho průmyslových procesů je negativně ovlivněno nesprávnou úrovní vlhkosti s významnou ekonomickou odezvou, což je mezi odborníky dobře známá skutečnost.
AUTOŘI
Tato práce je zaměřena především na projektanty, pro které je vydatným zdrojem hlubokých informací o všech aspektech vlhkosti prostředí. Vědecké znalosti o vlhkosti prostředí a nástroje použité pro její řízení jsou základem v mnoha průmyslových procesech a navíc pomáhají zlepšit pocit pohody každého v pracovním prostředí a hlavně, a to zejména, kvalitu života.

 

 

 

Renato Lazzarin (nar. 1949, Belluno) je profesorem na strojní fakultě Padovské univerzity, předseda technického výboru který organizuje konference AICARR v Padově, Bari a Catanii, a odborný editor pro časopis Condizionamento dell’ aria.
Luigi Nanini (nar. 1946, Řím) je absolventem strojního inženýrství na „La Sapienza“ univerzitě v Římě, byl R&D manažer v „Centro Studi HIROSS“, technický ředitel nejprve v HIROSS International Group a později v Uniflair a nyní je generální ředitel CAREL group.

Kniha je k dispozici v italském a anglickém jazyce.

V případě zájmu o tuto knihu nás, prosím, kontaktujte zasláním e-mailu na adresu carel@carel-cz.cz.