home : historie

CAREL má 30 - letou historii ve výrobě zvlhčovačů a mikroprocesorových regulátorů pro řízení chlazení.

Společnost zaznamenala četné přeměny a rozmach a stala příkladem dynamické průmyslové situace v severovýchodní Itálii.

CAREL-Spa nabízí pokroková řídící řešení v oblasti chlazení a klimatizace, pro řízení vlhkosti a teploty, a pro řízení, monitorování a údržbu jednotek a systémů HVA/C.

Historie firmy CAREL sahá zpět do roku 1973 do oblasti Padovy, kde byla společnost založena jako výrobce elektrických rozváděčů. Vlastně tato počáteční dráha obchodu byla základem pro název společnosti: Costruzione ARmadi ELettrici (výroba elektrických rozváděčů).
O dva roky později se CAREL rozhodl rozšířit svou výrobu vstupem do obchodu se zvlhčovači.
Od tohoto okamžiku se společnost začala vyvíjet definovaným způsobem, především v oblasti chlazení a klimatizace. Divize zvlhčování však sledovala zvláštní kurs od ostatních dvou předmětů obchodu, a v současné době má svá vlastní výrobní zařízení a své vlastní určené technické oddělení.

Zlom nastal začátkem devadesátých let, kdy CAREL začal navrhovat a vyrábět mikroprocesorové řídící jednotky pro přesnou klimatizaci v počítačových prostorech. Zkušenosti nabyté v tomto období umožnily společnosti získat nezbytné know-how k zavedení standardních a uživatelských řešení pro chlazení, klimatizaci, zvlhčování a řídící a kontrolní systémy.

Hlavní sídlo společnosti v Brugine (20 km od Padovy a 30 km od Benátek), ležící v průmyslovém srdci Itálie, je špičkou ve světové organizaci s obratem desítek milionů euro, s více jak 500 zaměstnanci, 9 kancelářemi v 7 zemích po celém světě a řadou dceřiných společností, které pracují v součinnosti s mateřskou společností.

Struktura společnosti CAREL se rozšířila především v posledních 4 letech, a je v současné době rozdělena do 4 obchodních jednotek, každá se svým vlastním personálem technických a obchodních specialistů: vedoucí pro klimatizaci, vedoucí pro chlazení, pro zvlhčovací systémy a dálkové řídící systémy..

Konstrukční návrhy a výrobní systém společnosti jsou v souladu s normami ISO 9001: 2000. CAREL SpA prodává své výrobky výrobcům (OEM = původní výrobci zařízení), montérům a konstruktérům působícím na trhu HVAC/R.

Stručný vývoj společnosti CAREL

1973 Založena společnost CAREL v Itálii, v provincii Padova

1975 CAREL začíná vyrábět parní zvlhčovače

1981 Návrhy a vývoj mikroprocesorových regulátorů pro klimatizaci v počítačových prostorách

1984 Zahájení pobočky CAREL.; CAREL vytváří první monitorovací systém pro klimatizační jednotky

1985 Vyroben první programovatelný regulátor pro klimatizaci

1987 Technologie SMD a obvodové testování zavedeny do výrobního procesu

1988 Nový rozsah regulátorů pro komerční chlazení

1989 Vyvinut nový programovatelný elektronický panel (pCOB, doplněný příslušenstvím programovatelných nástrojů (EASY TOOLS - snadné nástroje)

1991 CAREL zavádí sériovou komunikaci na svůj celkový rozsah regulátorů

1992 Založen CAREL Francie

1994 CAREL získává certifikaci ISO 9001

1996 Založen CAREL Německo

1998 Vyrobena nová výkonnější a aktualizovaná verze pCOB, nazvaná pCO2. Založen CAREL V. Británie a CAREL Jižní Amerika

2000 Skupina CAREL dosahuje obratu 55 mil. Euro. Založeny CAREL Asie Pacifik a CAREL Čína.

2001 Založeny CAREL Austrálie a CAREL USA. Spuštěno ksa.carel.com, stránka pro služby věnované uživatelům softwarovým produktům CAREL.

2002 CAREL zvýšil systém kvality na nový standard ISO 9001:2000.

2003 CAREL přešel na systém ORACLE ERP.

2004 bylo založeno CAREL centrum pro experimentální termodynamiku, které se mimo jiné zabývá experimentováním s technikami řízení pro chladící zařízení se speciálním zaměřením na nové technologie.

2005 CAREL spustil novou výrobu v Suzhou (100 km od Šanghaje). Nová továrna vyrábí elektroniku pro sektor klimatizace a chlazení ve stejné kvalitě, jako mateřská továrna. Byla založena za účelem uspokojení rostoucího čínského trhu a pro zajištění podpory západních partnerů CAREL, kteří mají výrobní provozy v Číně.

2006 CAREL company of excellence, mezi první stovkou nejlepších firem v Itálii. Toto vyplynulo ze zprávy nazvané Our Excellence (Naši nejlepší) od Eurispes, renomovaného institutu společenských studií, působícímu v oblasti politiky, ekonomiky a společenského výzkumu. Toto uznání se přidává k prestižní speciální zmínce v ceně 2006 F.I.O.R.E (Farnell InOne RoHS Elected) v kategorii vyhovující výrobní technologie a Innovation Award (cenu za inovaci) jako část Qality in Development Prize (cena za kvalitu ve vývoji), kterou vyhlašuje Rotary Club, Unindustria Padova, Chamber of Commerce, Ucid (křesťanská obchodní unie) a Order of Accountants.

Výrobní proces

Výroba společnosti CAREL vybavená špičkovou technologií je situována do 3 závodů, které pokrývají plochu více než 13 000 m2 . Zahrnují automatické montážní systémy pro tradiční komponenty (PTH komponenty) a automatické montážní systémy pro povrchové komponenty (zařízení SMD). Vysoký standard automatizace je zárukou vysoké a stálé kvality výrobního procesu.

Na konci výrobního procesu všechny výrobky podléhají přísným kontrolám za pomoci automatických obvodových kontrolních systémů, které umožní kontrolu 100% montovaných komponentů. Výroba se vyznačuje systémy, které „zahořují“ jednotlivé výrobky k minimalizaci jakýchkoli počátečních defektů na komponentech.
Díky vlastní certifikované laboratoři si může CAREL ověřit, že nové výrobky jsou vyráběny v souladu s nejpřísnějšími mezinárodními normami.